به موسسه مالیاتی حسابداری رهافام خوش آمدید!
موسسه حسابداری مالیاتیموسسه حسابداری مالیاتیموسسه حسابداری مالیاتی
02188924740
02145293
info@hesabdarkomak.com
تهران، ابتدای بلوار کشاورز،پلاک 31 طبقه سوم جنوبی

مطالبه بدهی‌های مالیاتی دوازده ساله صندوق ثامن‌الحجج / احیاء یک هزار و 350 میلیارد تومان از حقوق بیت‌المال

در پی تخلفات موسسه اعتباری تعاونی دانش‌آموختگان سبزوار و با عزم راسخ سازمان امور مالیاتی در مبارزه با فرار مالیاتی، مبلغ یک هزار و 350 میلیارد تومان از حقوق ضایع شده بیت‌المال احیاء و در مسیر خدمت‌رسانی به مردم شریف ایران قرار گرفت.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، در پی عدم رعایت قوانین و مقررات از سوی تعاونی دانش‌آموختگان سبزوار(ثامن‌الحجج) این تعاونی منحل گردید، سپس احیا و مطالبه بدهی‌های سنواتی دوازده ساله صندوق مذکور طی سال‌های 1387 تا 1399 به اداره کل مبارزه با فرار مالیاتی و وصول و اجرای ویژه شهر و استان تهران واگذار شد.

بر این اساس به منظور تأمین منابع مالی برای احقاق حقوق مالباختگان و با هماهنگی دادگستری تهران تعداد 126 فقره پلاک ثبتی متعلق به تعاونی مذکور رفع توقیف شد تا هیئت تصفیه تعاونی فوق اقدامات لازم را برای بستانکاران به عمل آورده و مبالغ مالباختگان را پرداخت نماید.

در این راستا سازمان امور مالیاتی کشور با رعایت تشریفات قانونی برای احقاق حقوق بیت‌المال و اخذ دیون دولتی از جمله مالیات و جرائم مترتب برآن از طریق برگزاری مزایده و حراج، فروش 58 واحد مسکونی به متراژ 8 هزار و 900 مترمربع در اصفهان و یک ملک یک هزار و 690 مترمربعی در استان گلستان را در مرحله اجرا دارد.

همچنین10 واحد اداری به متراژ یک هزار و 350 مترمربع در تهران وفق مقررات موضوعه و به استناد ماده 215 مالیات‌های مستقیم به نام دولت جمهوری اسلامی تملک گردید.

منبع:intamedia

پیام بگذارید