به موسسه مالیاتی حسابداری رهافام خوش آمدید!
موسسه حسابداری مالیاتیموسسه حسابداری مالیاتیموسسه حسابداری مالیاتی
02188924740
02145293
info@hesabdarkomak.com
تهران، ابتدای بلوار کشاورز،پلاک 31 طبقه سوم جنوبی

ارسال رایگان صورت‌حساب الکترونیک

مهدی موحدی‌بک‌نظر سخنگوی سازمان امور مالیاتی گفت : در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه جامع مودیان، برای تشویق مؤدیان مالیاتی به ارسال صورتحساب‌های الکترونیکی مالیاتی علاوه بر اینکه خودشان می‌توانند صورت‌حساب‌ها را به شکل الکترونیکی ارسال کنند.

وی گفت: یکسری شرکت‌های معتمد مالیاتی برای تسهیل در ارسال صورتحساب الکترونیکی مؤدیان در نظر گرفته شده است که قبلا قرار بود این شرکت‌ها با دریافت هزینه‌ای صورتحساب‌های مؤدیان را به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند، اما بعد از آن سازمان امور مالیاتی بر اساس بند ج تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۲ شرایطی را فراهم کرد که ارسال صورتحساب الکترونیکی برای مؤدیان در سال جاری رایگان شود.

وی در مورد اینکه هزینه اجرایی برای شرکت‌های معتمد مالیاتی چگونه خواهد بود، گفت: سازمان امور مالیاتی در نظر گرفته برای ارسال هر صورتحساب الکترونیکی شرکت‌های مؤدی مالیات از سوی شرکت‌های معتمد مبلغ ۶۲۵ ریال به حساب شرکت معتمد پرداخت کند.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی در مورد اینکه تا کنون چه تعداد صورتحساب مالیاتی به صورت الکترونیکی ارسال شده است،‌گفت:‌ از تاریخ ۲۶ خرداد ماه که واحدهای دارای اعتبارسنجی شروع به ارسال صورتحساب الکترونیکی کردند تا کنون حدود ۳۰۰ میلیون صورتحساب الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی ارسال شده است که حدود یک سوم این صورتحساب‌ها توسط شرکت‌های معتمد مالیاتی صورت گرفته است.

موحدی‌بک‌نظر در مورد اینکه چه تعداد شرکت معتمد مالیاتی داریم،‌گفت: ۶ شرکت معتمد نوع یک هستند که وظیفه ارسال صورتحساب به شکل الکترونیکی دارند و یک شرکت معتمد نوع ۲ و یک شرکت نوع ۳ وجود دارد که وظیفه آموزش و ارائه خدمات در مورد سازمان مؤدیان را بر عهده دارد.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی در مورد اینکه مگر هر مؤدی مالیاتی چه تعداد صورتحساب دارد گفت: برخی از شرکت‌ها هزاران صورتحساب الکترونیکی دارند و زمان ارسال این صورتحساب‌ها طبق قواعد ۷ روز بعد از انجام معاملات است البته در برخی موارد این ۷ روز به ۳۰ روز هم افزایش پیدا می‌کند.

وی گفت: با توجه به کثرت صورت‌های مالیاتی الکترونیکی درآمد خوبی هم برای شرکت‌های معتمد مالیاتی به دست خواهد آمد.

به گزارش فارس، دولت برای تشویق مؤدیان مالیاتی به استفاده از روش‌های الکترونیکی در قالب نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان تلاش دارد با رایگان کردن فرآیند ارسال صورت‌های مالیاتی به شکل الکترونیکی مؤدیان را به استفاده از سامانه مؤدیان و نظام پایانه‌های فروشگاهی تشویق کند.همچنین طبق سیاست‌های کلی هزینه‌های جاری دولت باید از محل درآمدهای مالیاتی تأمین شود.
منبع:accpress

پیام بگذارید