به موسسه مالیاتی حسابداری رهافام خوش آمدید!
موسسه حسابداری مالیاتیموسسه حسابداری مالیاتیموسسه حسابداری مالیاتی
02188854146
02145293
info@hesabdarkomak.com
تهران، ابتدای بلوار کشاورز،پلاک 31 طبقه سوم جنوبی

همکاری بانک مرکزی با نظام مالیاتی

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: بانک مرکزی با ارائه اطلاعات حساب‌های مشکوک و تجاری به سازمان امور مالیاتی، موجب افزایش اخذ مالیات در کشور شد.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، شاهین مستوفی مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور در گفتگو با رادیو اقتصاد، گفت: سازمان امور مالیاتی در سال جاری با توجه به اطلاعات ارائه شده از سوی بانک مرکزی مبنی بر تراکنش‌های صورت گرفته از فعالیت‌های اقتصادی افراد که فرار مالیاتی داشتند، موفق شد میزان قابل توجهی مالیات از آنها دریافت نماید.

وی ادامه داد: همین امر موجب پذیرش فعالان اقتصادی به پرداخت مالیات شد و با توجه به اجرای تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‏های مستقیم، میزان احراز مالیات در مقایسه با سال گذشته افزایش سه برابری داشته و از ۱۰ هزار میلیارد تومان به ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

مستوفی با اشاره به قانون پایانه ‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و نقش آن در جلوگیری از فرار مالیاتی افزود: اجرای این سامانه از سال گذشته شفافیت کاملی در راستای کنترل و بهره برداری از فعالیت‌های اقتصادی افراد در اختیار این سازمان قرار داده است و افراد حقوقی، شرکت‌های بورس و سامانه‌ های فروشگاهی مکلف به صدور حساب‌های الکترونیکی از بستر این سامانه هستند.

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی افزود: حافظه مالیاتی این سامانه هوشمند در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می ‌گیرد که با پیاده سازی کامل این سامانه، شاهد شفافیت ۸۰ درصدی مالیات خواهیم بود.

مستوفی ادامه داد: مبحث فرار از مالیات در تمامی کشورها وجود دارد و نمی ‌توان این اقدام را به صفر رساند ولی سازمان امور مالیاتی کشور با تجهیز دفتر مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی و اجرای ماده ۱۸۱ قانون مالیات‌های مستقیم تمام تلاش‌های خود را در به حداقل رساندن فرار از مالیات خواهد کرد.
منبع:intamedia

پیام بگذارید