به موسسه مالیاتی حسابداری رهافام خوش آمدید!
موسسه حسابداری مالیاتیموسسه حسابداری مالیاتیموسسه حسابداری مالیاتی
02188854146
02145293
info@hesabdarkomak.com
تهران، ابتدای بلوار کشاورز،پلاک 31 طبقه سوم جنوبی

تصویب بخشی از احکام مالیاتی برنامه هفتم توسعه در کمیسیون تلفیق مجلس

اخبار مالیاتی موسسه مالیاتی حسابداری رهافام

سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور از تصویب بخشی از احکام مالیاتی برنامه هفتم توسعه در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: براساس یکی از مصوبات این کمیسیون، وضع هرگونه تخفیف، بخشودگی و معافیت مالیاتی در برنامه هفتم توسعه لغو و ممنوع می شود.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، مهدی موحدی بک‏نظر سخنگوی سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به مصوبات اخیر کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در خصوص بخشی از احکام مالیاتی برنامه هفتم توسعه کشور بیان داشت: مطابق مصوبه کمیسیون تلفیق نرخ مالیات به تولید ناخالص داخلی در برنامه هفتم توسعه باید به ۱۰ درصد برسد.

وی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس در خصوص بخشودگی و ترجیح مالیاتی گفت: وضع هرگونه تخفیف، بخشودگی و معافیت مالیاتی در طول برنامه هفتم توسعه لغو و ممنوع می شود و اگر کسی قصد دارد این کار را انجام دهد، ممنوعیت حکم برنامه هفتم را خواهد داشت. همچنین هرگونه نسخ، اصلاح و لغو حکم درباره مالیات‏ ها باید مستلزم ذکر نام باشد.

موحدی بک‏نظر خاطرنشان کرد: براساس این مصوبه، وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است به منظور شفافیت حمایت‌های مالیاتی، همه ساله ترجیحات مالیاتی، معافیت‌های مالیاتی و بخشودگی‌های مالیاتی را در یک گزارش آماده و در پیوست بودجه سنواتی منتشر کند.

وی افزود: همچنین طبق مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، بانک مرکزی و کلیه بانک ‏ها مکلفند اطلاعات خود را به سازمان امور مالیاتی کشور به صورت برخط ارائه دهند در غیر این صورت، مشمول جرائم خواهند شد. همچنین سازمان امور مالیاتی مکلف است تا از این داده‌ ها به درستی صیانت کند.
منبع:intamedia

پیام بگذارید